Choď na obsah Choď na menu
 


Mať malý,pevný a okrúhly zadoček, to je snom miliónov žien na celom svete a práve vy možno patríte medzi ne tiež. Nemusíte ale ostávať len pri snívaní. Ak vám príroda nenadelila takýto skvost do vienka, alebo ste si postavu trochu zanedbali, existuje pre vás riešenie. Áno, budete musieť cvičiť! Nebojte sa, ani cvičenie nemusí byť až takou otravou, a tiež nemusí znamenať nekonečné hodiny v posilňovni. Krásny zadok si môžete vypracovať aj doma. Treba len poznať tie najúčinnejšie cviky a poctivo cvičiť. Okrem odhodlania budete potrebovať fit loptu, jednoručnú činku a schodík.

Cvičenia s fit loptou
Priťahovanie fit lopty nohami by ste mali opakovať 30 krát. Ľahnite si na chrbát s rukami pozdĺž tela a dlaňami obrátenými k dlážke. Chodidlá oprite hore o stred lopty. Pätami zatlačte do lopty a priťahujte ich k sebe. Nehýbte hlavou, ani pažami a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Podrep s fit loptou opakujte tiež 30 krát. Loptu umiestnite medzi stenu a dolnú a strednú časť chrbta. Buďte vystretá, nohy mierne pokrčte. Telo pomaly spúšťajte nadol tak, aby boli stehná vodorovne s dlážkou, následne sa pomaly vráťte do pôvodnej polohy.

Schodík
Výborným cvikom na rozprúdenie a vypracovanie dolnej časti tela je vystupovanie na schodík. S každou nohou tento cvik opakujte 25 až 30 krát. K schodu musíte byť otočená čelom, buďte vystretá a vystupujte celou plochou chodila. Druhým chodidlom prikračujte Zostupujte tou nohou, ktorá šla nahor prvá. Počas série si nerobte prestávky. Obdobným cvikom je aj vystupovanie na lavičku. Pri lavičke však stojíte bokom, mala by byť vyššia ako schodík.

Zanožovanie v ľahu
Tento cvik by ste s každou nohou mali zacvičiť 20 až 30 krát podľa toho, ako vám to kondícia dovoľuje. Ľahnite si na brucho, čelom sa oprite o chrbát ruky. Jedna noha ostáva vystretá, druhú ohnite v kolene tak, aby zvierala pravý uhol s podlahou. Stiahnite zadok a chodidlom sa snažte tlačiť smerom k stropu. Nohu spustite do pôvodnej polohy. Nehýbte bokami.

Vzpor s kmitom nohou
Týmto cvikom posilňujete nielen hornú časť nôh ale aj brucho. Jedna séria by mala obsahovať 20 opakovaní na každú nohu. Ľahnite si na brucho, nadvihnite trup a opierajte sa o špičky nôh a predlaktia. Jednu nohu zdvihnite o 15 cm a a vydržte v tejto polohe 30 sekúnd, následne sa vráťte do pôvodnej pozície.

Kráčanie s výpadom
Je to klasický cvik na zadnú stranu stehien a zadok. Jedna séria tohto cviku by mala mať 20 opakovaní. Začnite s rovným postojom, nohy sú od seba na šírku ramien. Vykročte ľavou nohou dopredu, spravte veľký krok, telo pritom spúšťajte dole. Pomaly sa zdvíhajte nahor, preneste váhu na ľavú nohu a zároveň spravte výpad pravou nohou a celý cvik opakujte.

zdroj:www.wanda.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.