Choď na obsah Choď na menu
 


Každý z nás používa ruky dennodenne. Pri práci, v domácnosti, ešte aj pri spánku sú ruky tie, ktoré sú vystavené neustálemu vplyvu prostredia. Podobne ako pokožka na tvári. Ibaže s malým rozdielom.

Ruky denne vykonavájú náročné činnosti. Boli tiež prvým nástrojom človeka a ani dnes neexistuje takmer žiadna činnosť, pri ktorej by sme ich nepotrebovali. Pritom sú vydané na milosť a nemilosť.

Na rozdiel od tváre ich však nemôžeme prikrášliť rôznymi líčidlami a i napriek záťaži ich chceme mať čo najdlhšie mladistvé a nechty pevné. Ruky preto potrebujú pravidelnú starostlivosť. Už naše staré mamy poznali vynikajúce recepty na uržanie si jemnosti a hebkosti dlaní. Niektoré z nich si môžete jednoducho zhotoviť aj doma.

Nechtík
V kozmetike veľmi obľúbený a naozaj všestranný nechtík lekársky je pre vaše zdrsnené a popraskané ruky hotovým balzamom. Okrem toho, že ich zvláčni, zahojí i drobné ranky a zacelí jazvičky.
Stačí vziať za hrsť sušených kvietkov nechtíka a variť ich na miernom plameni 20 minút v 100 ml olivového oleja. Precediť a dobre vytlačiť. Pridajte 20 gramov včelieho vosku a pri miernej teplote nechajte pomaly roztopiť. Odstavte zo sporáka a miešajte dovtedy, kým nevznikne krémová hmota. Pridajte 4 kvapky medovkového oleja a uskladnite v chlade.

Dnes je na trhu veľké množstvo výrobkov, ktoré sú nám pri starostlivosti o pokožku rúk veľmi nápomocné. Pre absolútnu väčšinu žien je starostlivosť o pokožku rúk dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o svoj vzhľad, niektoré ju praktikujú dokonca i niekoľkokrát denne. Od krému na ruky očakávajú okrem výživy, regenerácie, hydratácie a ochrany takisto dobrú roztierateľnosť a rýchlu vstrebávateľnosť.

Zoznámte sa

Bohaté a pritom ľahké zloženie rozmaznáva a regeneruje suchú a namáhanú pokožku rúk, ktorá trpí v dôsledku pôsobenia škodlivých faktorov, ako je UV žiarenie, studený či teplý vzduch a častý kontakt s vodou. Všetky tieto faktory nepriaznivo ovplyvňujú citlivú vrchnú vrstvu pokožky a ničia jej obrannú bariéru. Výsledkom je strata schopnosti obnovovať prirodzenú rovnováhu vlhkosti a hrubá popraskaná pokožka.

Čo by mal okrem nechtíka krém na ruky obsahovať?

Ceramidy zvyšujú prirodzenú a dlhodobú hydratáciu pokožky a vyhladzujú jej štruktúru. Predstavujú najdôležitejšie lipidy, ktoré vytvárajú vo vrchnej vrstve pokožky ochrannú bariéru, ktorá ju chráni pred "útokmi" zvonka.

Macadamia olej pokožku intenzívne zvláčňuje a zlepšuje jej pružnosť. Tento bohatý olej vyrábaný z ovocia stromu "Macadamia Ternifolia" obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín (vitamín F), ktoré pokožku rozmaznávajú, regenerujú a zjemňujú.

Vitamínový komplex vitamínov B5 a E pomáha vyhladzovať hrubé miesta. Vitamín B5 sa v dermatológii používa k urýchleniu procesu hojenia narušenej pokožky a vitamín E efektívne chráni bunky pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú jej predčasné starnutie.

Takéto špeciálne zloženie má napríklad výživný krém na ruky NIVEA HAND. Bohato vyživuje namáhanú pokožku rúk a zaisťuje regeneráciu a ochranu s dlhodobým účinkom. Bohatý krém sa rýchlo vstrebáva a prináša okamžitý účinok v podobe príjemného pocitu z jemnej pokožky rúk.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.