Choď na obsah Choď na menu
 


Každý z nás, milovníkov čokolády, už zistil, ako nám táto sladká vášeň dokáže zlepšiť náladu. Nie každý však vie, že pôsobí blahodarne nielen na našu dušu, ale aj na naše fyzické zdravie. Čokoláda, ktorá má vysoký, minimálne 70 % obsah kakaa, obsahuje unikátnu zložku - antioxidanty a tie prinášajú nášmu telu mnohé zdravotné benefity. Pre všetkých maškrtníkov, ktorí mali počas "mlsania" tejto pochúťky doteraz výčitky, prichádza dobrá správa - na trhu je novinka z portfólia tenkých čokolád Figaro Sladká Vášeň Horká 70 % kakaa s obsahom zdraviu prospešných antioxidantov. Pre labužníkov preferujúcich mliečnu čokoládu prichádza novinka Figaro Sladká Vášeň Extra mliečna.

Antioxidanty a ich účinky

Kvalitná horká čokoláda môže byť pokojne zaradená k potravinám, ktoré pozitívne vplývajú na ľudský organizmus. Mnoho výskumov už potvrdilo jej zdravotné benefity. Kakao a čokoláda sú totiž bohatými rastlinnými zdrojmi antioxidantov, ktoré majú blahodarné kardiovaskulárne účinky. Priaznivé fyziologické účinky zahŕňajú antioxidačné pôsobenie, pozitívne ovplyvnenie vysokého krvného tlaku, či pomoc pri ochrane srdca a ciev. Antioxidanty môžeme nájsť vo viacerých potravinách, ktoré konzumujeme, či pijeme každý deň. Patria sem jedlá a nápoje ako napríklad sója, červené víno, káva, čaj a samozrejme horká čokoláda.

Antioxidanty sú prírodné rastlinné zložky, ktoré zohrávajú významnú úlohu v podpore prirodzeného obranného mechanizmu nášho organizmu. Chránia ho proti oxidácii, ktorá môže poškodzovať bunky a prispieva k ich starnutiu. Ich množstvo sa môže líšiť v závislosti od koncentrácie kakaa, ale aj od spôsobu spracovania. Vedecké štúdie uvádzajú, že väčšina produktov, ktoré obsahujú kakao majú v sebe aj prirodzené antioxidanty. Horká čokoláda vo všeobecnosti v sebe ukrýva oveľa vyššie množstvo antioxidantov ako mliečna čokoláda, čo je spôsobené vyšším obsahom kakaa vo výrobku. Platí totiž priama úmera - čím viac kakaa, tým lepšie. Väčšina zdravotných plusov sa týka naozaj len kvalitnej horkej čokolády, ktorá obsahuje minimálne 70 % kakaa. Teraz si preto môžeme vychutnať bohatú, intenzívnu chuť čokolády vediac, že nášmu zdraviu prináša viaceré benefity, samozrejme, ak je požívaná s mierou a ako súčasť vyváženej stravy.

"Kakaové bôby obsahujú prírodné zdraviu prospešné antioxidanty. Dávka 30 g, čo zodpovedá trom štvorčekom čokolády Figaro Sladká Vášeň Horká 70 % kakaa, obsahuje 84 mg alebo 50 % dennej dávky antioxidantov," uviedol Jozef Polievka, obchodný riaditeľ, Kraft Foods Slovakia.

Antioxidanty, ako vyplýva z názvu, pomáhajú spomaliť oxidáciu. Čo to presne znamená?
"Predstavte si svoje telo ako bilióny buniek. Bunky potrebujú energiu na zabezpečenie funkčnosti organizmu - ako dýchanie, pohyb, myslenie - a potrebná energia je vytváraná prostredníctvom procesu nazývaného oxidácia. Proces oxidácie vyúsťuje do vytvárania voľných radikálov. Napriek tomu, že voľné radikály sú súčasťou života a naše telo sa s nimi normálne dokáže vyrovnať, ak sú produkované vo väčších množstvách, alebo ak antioxidanty nie sú schopné ich neutralizovať, môžu v našom organizme narobiť veľa škôd," vysvetľuje primár MUDr. Miloš Bubán, internista-gastroenterológ. "Antioxidanty pomáhajú chrániť bunky pred poškodením. Výberom potravín bohatých na túto zložku môžeme pomôcť organizmu neutralizovať vplyvy oxidácie. Čokoláda s vysokým obsahom kakaa, ako je Horká 70 % kakaa z radu Figaro Sladká Vášeň môže byť pre Vaše telo taktiež zdrojom antioxidantov," dodáva primár MUDr. Miloš Bubán.

V prípade, že nemôžete prežiť ani len jeden deň bez tejto sladkej vášne, jedzte horkú čokoládu bohatú na obsah kakaa. Môžete sa teda spokojne usmievať - horká čokoláda totiž napriek svojej typickej horkosti môže osladiť váš život

Niekoľko zaujímavostí o čokoláde:

  • Pre Aztékov bola čokoláda posvätným nápojom. Čokoládový nápoj prinášali do svätýň bohov a pri kultových obradoch symbolizoval ľudskú krv. Možno aj na základe tohto dal v roku 1753 švédsky prírodovedec Carl von Linné vo svojej knihe "Species plantarum - Druhy rastlín" kakaovníku meno Theobroma - pokrm bohov.

  • Dobyvateľ Hernán Cortés sa po prvýkrát stretol s týmto fascinujúcim nápojom, keď prenikol do aztéckej ríše. Aj Cortés, tak ako Aztékovia, uveril, že pohár tohto nápoja dá vojakovi silu na celý deň.

  • Napriek tomu, že bol tento nápoj americkými objaviteľmi doporučovaný pre svoje povzbudzujúce účinky, v Európe sa mu veľkej obľuby spočiatku nedostalo. Až keď v polovici 16. storočia mexické misionárky pridali do kakaovej hmoty cukor, vznikol chutný nápoj.

  • Traduje sa, že čokoláda bola obľúbeným nápojom Anny Rakúskej, a vedela jej dokonale upokojovať nervy v časoch, keď ju manžel zanedbával.

  • Čokoláda sa preslávila aj vďaka svojej povesti účinného afrodiziaka. Sám slávny záletník a zvodca, Giacomo Casanova, tvrdil, že za svoje úspechy vďačí čokoláde, ba aj markíz de Sade ju spomína vo všetkých knihách.

  • Miesta, kde sa zdokonaľovali recepty na čokoládu, technika praženia a spracovávanie kakaových bôbov, boli odjakživa kláštorné kuchyne. Práve v jednej kuchyni španielskeho kláštora v Mexiku sa zrodil nápad tvarovať čokoládu do tabličiek.

  • Od čias, keď sa čokoláda podávala na kráľovských dvoroch či v najlepších francúzskych salónikoch, značne zľudovela. Jedna vec sa však po stáročia nezmenila - aj v dnešnej dobe je táto sladká vášeň prostriedkom zblíženia sa a dôvodom pre radosť. A preto milí priatelia čokolády, jedzte čokoládu a buďte šťastní!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.